Tipy pre rybárov od Jakuba Vágnera

Tipy pre rybárov
od Jakuba Vágnera
alebo Čo vám pri vode nesmie chýbať

27. jún je Svetovým dňom rybárstva, tak to poďme patrične osláviť! A ako inak, než si zabaliť potrebnú výbavu a vyraziť na ryby. V spolupráci s Jakubom Vágnerom sme pripravili špeciálnu ponuku všetkého, čo sa vám bude pri vode hodiť.

Prenosné grily a variče

Jakub Vágner odporúča: Gril Safari Chef 2

" Asi ako každý rybár som pri vode používal klasický dvojvarič na plynovej bombe. Vždy keď som vyskúšal niečo nové, nebolo to ono. Gril Cadac je ale úžasný spoločník na výpravy po Európe. Je skladný, ľahký, uvaríte na ňom úplne všetko a hlavne je, ako s obľubou hovorím, blbuvzdorný na používanie."

Kúpiť prenosný gril alebo varič

#produkty#/kategoria/prenosne-grily-a-varice-2/

Vreckové nože. Kované filetovacie nože.

Jakub Vágner odporúča: Nôž Magnum Caveman Damast

"Nôž Böker je skvelý príručný pracant na cesty. Precestoval so mnou kus sveta a nevymenil by som ho. Nemám rád, ak sa musím o svoju expedičnú výbavu nejako extra starať. Na to vždy stačia foťáky a kamery, ktoré sú náročné. Nôž má slúžiť a prežiť v podstate čokoľvek."

Kvalitný a spoľahlivý vreckový nôž nesmie v rybárskej výbave chýbať. Na následné precízne spracovanie rýb zase filetovací nôž s úzkou a pružnou čepeľou, dokonalým ostrím a protišmykovou rukoväťou.

Kúpiť vreckový alebo filetovací nôž

#produkty#/kategoria/vreckove-a-filetovacie-noze/

Chladenie a káva

Jakub Vágner odporúča: Elektrobox Horizon

"Chladiaci box je pre mňa v lete absolútnou nutnosťou. Len moja manželka vždy krúti hlavou. Chladiaci box má na jedlo a ja na červíky 😊."

Orosená plechovka studeného piva, jedlo uložené v chlade. Počas horúcich letných dní a nocí bude kvalitný chladiaci box s elektrickým napájaním na nezaplatenie. Pomocou kábla box jednoducho pripojíte do zásuvky zapaľovania v aute alebo klasickej zásuvky na 230 V. Ďalšou možnosťou sú pasívne boxy s chladiacimi vložkami a termotašky. O jedlo a nápoje bude každopádne krásne postarané a vy sa môžete nerušene venovať rybám.

Kúpiť chladiaci box alebo mokka kanvičku

#produkty#/kategoria/chladenie-a-kava/

Rošty a grilovacie príslušenstvo

Jakub Vágner ryby radšej chytá, ako konzumuje. Rošt na ryby je horúcim tipom nášho tímu.

Čerstvá ryba ugrilovaná hneď na ohni pri vode, to je jednoducho zážitok. Netreba z toho robiť vedu, stačí tvarovaný rošt s jednoduchým upevňovacím mechanizmom a môže sa opekať. Ďalšou možnosťou, skôr až na doma, sú rôzne grilovacie dosky alebo perfektná oválna panvica na zdravú úpravu rýb.

Kúpiť rošty a príslušenstvo

#produkty#/kategoria/rosty-a-grilovacie-prislusenstvo/

Na jedlo a pitie

Jakub Vágner odporúča: Fľaša Elton Insulated

"Termofľaše som zaradil do svojho cestovateľského arzenálu už ako chlapec. Určite si na ne ešte dosť ľudí pamätá. Termosky so sklenenou výplňou. Asi by som ani nespočítal, koľko som ich na rybách rozbil. Dnešné termofľaše sú úplne niekde inde a Kambukku mám v lodi v lete aj v zime."

Štýlové fľaše na vodu aj termohrnčeky z nehrdzavejúcej ocele, z ktorých môžete popíjať svoj obľúbený nápoj. Studený či horúci, ten určite príde vhod za chladného rána. Prípadne si môžete dopriať trochu luxusu v podobe čerstvo uvarenej kávy v ikonickej mokka kanvičke. A nechýbajú ani dokonale tesniace nádoby na jedlo v rôznych veľkostiach, vrátane praktických termonádob. S takýmto vybavením vás doma neuvidia aj niekoľko dní.

Kúpiť fľaše a nádoby

#produkty#/kategoria/na-jedlo-a-pitie/