O nás

HISTÓRIA

V roku 1794 založil Ignaz Rösler v Mikulášoviciach (Nixdorfe) v severných Čechách nožiarsky závod a položil tak základný kameň dlhej histórie firmy Rösler. Obchod od počiatku prekvital a už v roku 1811 sa podnik so 120 zamestnancami stal najväčším oceliarskym závodom monarchie.

V roku 1815 nasledoval  ďalší krok v rozvoji spoločnosti: sťahovanie z provincie do ríšskeho hlavného mesta Viedne. Od roku 1821 po prevzatí spoločnosti Josephom Röslerom bola skôr príležitostne otvorené pobočka nastálo otvorená ako obchodný dom. Zároveň došlo aj k výraznému rozšíreniu aktivít. Okrem predaja vlastného tovaru začal prasynovec zakladateľa Ferdinand Rösler prevádzkovať rozsiahly veľkoobchod s oceľovým, dreveným, porcelánovým a keramickým sortimentom z Anglicka, Nemecka a Francúzska.

V roku 1908 podnik prešiel do rúk Karla Brucknera, starého otca dnešného majiteľa, a Stefana Deckera. Prvá svetová vojna a čoskoro po nej nasledujúca hospodárska kríza ponechali málo priestoru na väčší rozvoj. V roku 1938 prevzala firma generálne zastúpenie známeho solingenského nožiarskeho závodu E. Wüsthof – Dreizackwerk.

Po úmrtí oboch spoločníkov prišla v roku 1941 v osobe Dipl. Ing. Friedrich Brucknera ku slovu mladá generácia. Obchod počiatkom 50. rokov expandoval získaním generálnych zastúpení radu zahraničných firiem, medzi inými napríklad švajčiarskych nožov Victorinox.

Po náhlom úmrtí Dipl. Ing. Friedrich Brucknera v roku 1961 prevzal vedenie spoločnosti vo veku 18 rokov jeho syn Gerhard Bruckner. V období 1965 až 1970 sa podnik rozširoval dvomi smermi. Na jednej strane prevzatím radu nových generálnych zastúpení popredných európskych výrobcov ako Thermos (Anglicko) alebo Pedrini (Taliansko), na druhej strane zase vyprofilovaním sa ako špecialista na import z Ďalekého východu s vlastnými značkami Rex a Royal. Zároveň sa postupne menila aj štruktúra sortimentu – z výrobne orientovaného veľkoobchodu špecializovaného na oceľový tovar na veľkoobchod s domácimi a kuchynskými prístrojmi a darčekovým tovarom, orientovaným podľa potrieb zákazníkov.

Po politických zmenách vo východnej Európe na konci 80. rokov spoločnosť expanduje na nové trhy. Je medzi nimi aj Česká republika, kde vznikla pobočka RÖSLER Praha spol. s r. o. zápisom do obchodného registra 2. augusta 1991.

Od počiatku sa dcérska spoločnosť profilovala podobne ako materská vo Viedni. Postupne získala podobné výhradné zastúpenia významných výrobcov prakticky z celého sveta (Victorinox, Wüsthof, Weber, Gio Style, Sveico, Silampos a ďalšie). Ďalšia časť výrobkov bola distribuovaná pod vlastnými značkami Lucifer, Royal a Rex. Sortimentne sa zameriavala na darčekové predmety, nožiarske produkty, domáce a kuchynské potreby a potreby na grilovanie.

S nástupom obchodných reťazcov a štrukturálnymi zmenami v priebehu 90. rokov došlo k rýchlemu rastu našej firmy a k ďalšiemu rozvoju podnikateľských aktivít. V roku 1998 prevzal vedenie firmy jaj súčasný riaditeľ Ing. Karel Gavlas, ktorý sa stal aj spoločníkom.

Na začiatku nového tisícročia musela naša spoločnosť čeliť mnohým hrozbám, ale úspešne prešla všetkými nástrahami. Materská spoločnosť Rösler Wien bola predaná novému vlastníkovi, ktorý postupne menila smerovanie a náplň činnosti. Kvôli tomu sme boli nútení hľadať nové príležitosti najmä rozšírením okruhu dodávateľov, ktorých zastupujeme na trhu v Českej republike aj na Slovensku a zároveň prevzatím vlastných importov z Ázie, ktoré dovtedy zabezpečovala materská firma.

SÚČASTNOSŤ

V súčasnej dobe výhradne zastupujeme alebo distibuujeme tovar mnohých významných výrobcov najmä zo západnej Európy. Sortimentné zameranie zostáva aj naďalej podobné. Hlavnými kategóriami sú Nože (Wüsthof), Kuchynské potreby (Continenta, Cole&Mason, Kambukka, Tramontina, Weis, Orthex/Sveico, Pengo, Silampos, Risoli, Snips) a Záhrada a grilovanie (Cookking, Cadac, Napoleon, Sol, Gio Style, Favorit, Peddy-Shield).

Veľká časť sortimentu je na sklade, sme preto schopní dodávať vo veľmi krátkych lehotách. Sieť našich maloobchodných aj veľkoobchodných odberateľov sa snažíme rozširovať, zároveň si ceníme všetkých dlhoročných partnerov. V tvrdom konkurenčnom boji chceme uspieť vďaka atraktivite našej ponuky, spoľahlivosti, flexibilite a každodennej tvrdej práci.